همه دسته ها
  فیلترها
  Preferences
  جستجو

  ناپ کامرس یا ووکامرس؟ کدام گزینه انتخاب بهتری است

  به لطف محبوبیت وردپرس، ووکامرس-  افزونه فروشگاه سازرایگان برای وردپرس - یک گزینه محبوب برای ساخت فروشگاه است. از آنجایی که ووکامرس یک افزونه است و نه یک پلتفرم فروشگاه سازکامل، بدیهی است که قابلیت(ویژگی) های بسیار متوسطی دارد. اکنون سوال این است که ووکامرس با ویژگی هایی که دارد برای برای راه اندازی فروشگاه الکترونیک شما کافی است یا خیر

  توسط ووکامرس شما میتوانید یک فروشگاه الکترونیکی ساده را در یکی از شرایط زیر ایجاد کنید:1 اگرعملکرد اصلی سایت شما کار با محتواست و فروشگاه یکی از بخش های فرعی سایت شماست در این حالت محصول اصلی سایت شما وردپرس است و ماژول فروشگاه الکترونیکی بخش ثانویه است.2 اگر تعداد محصولات داخل کاتالوگ محصول شما کم می باشد. در غیر اینصورت به احتمال خیلی زیاد ووکامرس بهترین انتخاب برای شما نخواهد بود و که در ادامه دلایل آن آورده شد است

  مقایسه از نظر کارایی

  ووکامرس هم مانند ناپ‌کامرس به کاربران اجازه می‌دهد تعداد نامحدودی محصول را به فروشگاه خود اضافه کنند با این حال اینجا همان جاییست که مقایسه متوقف شده و سر و کله مشکلات کارایی پیدا می شود.

  ووکامرس به دلیل مشکلات عملکردی به صورت ذاتی برای کار با کاتالوگ محصولات بزرگ مناسب نیست بنابراین اگر بیش از 500 محصول در کاتالوگ محصول خود دارید برای بهینه سازی فروشگاه ووکامرس نیاز به منابع و سرمایه زیادی دارید بدون اینکه نتیجه تضمین شده ای داشته باشید

  برای دریافت جزئیات بیشتر با تعدادی از متخصصان تجارت الکترونیک که در طول بیش از یک دهه اخیر با پلتفرم های تجارت الکترونیک زیادی کار کرده اند در مورد تجربیات آنها از کار با ووکامرس مصاحبه کردیم، یکی از این متخصصین شرکت او از سایت یک تولید کننده بزرگ لوستر پشتیبانی می‎کند.

  این سایت با وردپرس ساخته شده، از ووکامرس برای ساخت فروشگاه الکترونیک استفاده می‎کند و حدود 10000 محصول در کاتالوگ خود دارد

  وقتی این مشتری به ما مراجعه کرد این سایت را داشته است اما با چالش های کارایی زیادی مواجه بود و دلیل این مشکلات فقط تعداد زیاد محصولات نبود

  به گفته او بخشی از مشکل با ووکامرس این است که وقتی نصب می‌شود قابلیت های پیش‎فرض زیادی ندارد در نتیجه برای اینکه سایت کار کند شما باید چندین افزونه خریداری کنید یا بنویسید. مشکل استفاده از افزونه‌های متعدد این است که تاثیر منفی بر روی کارایی و سرعت دارد و شما باید منابع و پول بیشتری را برای بهینه‌سازی سرعت فروشگاه درهنگام نصب اولیه و نیز هنگام ارتقای فروشگاه خود هزینه کنید.

  فروشگاه های ناپ‌کامرس به صورت پیش فرض دارای ویژگی های زیادی هستند، آنها سرعت زیادی دارند ومقیاس پذیری بهتری دارند – نه تنها در مقایسه با ووکامرس حتی در مقایسه با رقبای سرسختی مثل منجتو.نسخه دمو فروشگاه ناپکامرس در Google PageSpeed ​​Insights، محبوب ترین سرویس برای آزمایش سرعت سایت، نمره 100/100 دریافت می کند. خودتان آن را بررسی کنید:اکنون یک تست سرعت انجام دهید

  این نکته بسیارمهم است که به چیزها به صورتی واقعی و درست نگاه کنیم: مادامی که شما تعداد کمی محصول در کاتالوگ خود دارید و به عملکرد گسترده ای نیاز ندارید، فروشگاه هایووکامرسممکن است بسیار سریع کار کنند اما چنین فروشگاهی به راحتی مقیاس پذیر نیست، با افزایش تعداد محصولات و افزایش تعداد بازدیدکنندگان، سایت با مشکلاتی مواجه خواهد شد که در صورت استفاده از ناپ‌کامرس با آن مواجه نخواهید شد.

  مقایسه از نظر ویژگی های  ذاتی و پیش فرض

  ووکامرس به صورت ذاتی ویژگی های عمومی زیادی ندارد، چه رسد به ویژگی های تخصصی تربرای مثال، مواردی که به صورت پیش فرض وجود ندارد و باید از طریق افزونه‌ها از مارکت پلیسووکامرسنصب کنید، در اینجا آمده است

  •          گوگل آنالیتیکس
  •          پشتیبانی از چند ارز
  •          پشتیبانی مرتب سازی داخلی بر اساس برند
  •          پشتیبانی ازپردازش داخلی درخواست های بازگشت و گارانتی
  •          پشتیبانی کارت هدیه
  •          پشتیبانی از چند فروشگاهی و چند فروشندگی

  درناپ‌کامرس، تمام این قابلیت‌ها پیش فرض هستند (آن را در دمو فروشگاه بررسی کنید ).

  خوب، چه مشکلی با افزونه ها وجود دارد؟

  هزینه افزونه- اگر تصمیم دارید فروشگاه خود را باووکامرسراه اندازی کنید، باید افزونه هایی را خریداری کرده تا عملکرد مورد نیاز خود را داشته باشید. و قیمت این افزونه ها می تواند از رایگان تا صدها دلار متغیر باشد.

  •          مشکلات کیفیت و پشتیبانی- وقتی برنامه نویسان مختلفی دارید که کدهای مختلفی را برای افزونه های مختلف می نویسند، استانداردهای کیفیت متفاوتی برای آنها وجود دارد. در نتیجه، آنها همیشه به خوبی با هم کار نخواهند کرد و اگر مشکلی پیش آمد، باید با فروشندگان مختلف برای رفع مشکلات هماهنگ کنید.
  •          مشکلات عملکرد همانطور که قبلاً اشاره شد، هرچه افزونه های بیشتری به سایت اضافه کنید، کندتر می شود.
  •          مسائل امنیتی - نباید نادیده گرفته شود، افزونه های وردپرس یکی از مهم ترین منابع آسیب پذیری پلت فرم هستند. از سپتامبر 2019، طبق پایگاه داده WPScan Vulnerability ، تقریبا یک چهارم از آسیب‌پذیری‌ها مربوط به افزونه‌ها است.

  اگرچه محصولیکه هیچ آسیب پذیری امنیتی نداشته باشد وجود ندارد، ASP.NET Core، پلتفرمی کهناپکامرسبر روی آن توسعه یافته است، در حال حاضر امنیتی داخلی را در سطح پلت فرم ارائه می‌کند. در پروژه‌های PHP - مانند وردپرس و ووکامرس - لازم است یک سیستم امنیتی از ابتدا طراحی شود، که اغلب از طریق پلاگینی که فقط برای حفظ سطح نسبی امنیت است  استفاده می شود.

  راه اندازی و نگهداری فروشگاه: مقایسه هزینه ها

  هنگام کار باناپ کامرسوووکامرس، باید هزینه میزبانی وب، نام دامنه و گواهی SSL را بپردازید (در موردووکامرس، شما برای آن به وردپرس پرداخت می کنید ). اگر حداقل دانش فنی اولیه ندارید، باید یک برنامه نویس برای راه اندازی فروشگاه در ووکامرس استخدام کنید - اما اگر دانش فنی اولیه دارید، می توانیدناپکامرسرا نیز به تنهایی نصب کنید. علاوه بر این، شما باید برای بیشتر قابلیت هایووکامرسهزینه کنید، در حالی که عملکردناپ کامرسبه صورت رایگان ارائه می شود.

  شاید تنها جنبه ای کهووکامرسبرای کسب و کارهای کوچک سودآورتر باشد، ایجاد تغییرات منظم در سایت است (این مربوط به دانلود محصولات در کاتالوگ یا جایگزینی محتوای بنرها نیست، بلکه اضافه کردن یک بلوک جدید به سایت است. مثال). در ووکامرس، برخی از این تغییرات توسط مدیر فروشگاه قابل انجام است. درناپکامرس، احتمالاً باید برای این کار با برنامه نویس تماس بگیرید (که ناگزیر در فروشگاه های هر پلتفرم تجارت الکترونیک دیگری اتفاق می افتد).

  اگر فروشگاه آنلاین برای شما یک فعالیت جانبی است و اصلی ترین فعالیت آن وبلاگ نویسی و مدیریت محتوا است، شایدووکامرساز نظر هزینه خدمات انتخاب خوبی برای شما باشد.

  اگر در درجه اول به عملکرد فروشگاه آنلاین علاقه مند هستید و برنامه آینده شما گسترش مقیاس آن است، بهتر است بلافاصله باناپ‌کامرسشروع کنید تا در آینده مجبور نباشید هزینه اضافی برای مهاجرت از ووکامرس پرداخت کنید.

  انصراف از نظر
  آرشیو بلاگ